Започна подмяната на около пет хиляди улични лампи в Стара Загора с енергоспестяващи LED осветителни тела

Започна подмяната на осветителните тела на уличното осветление в широкия градски център на Стара Загора. Това съобщи заместник-кметът на община Стара Загора с ресор Устройство на територията, строителство и безопасност на движението арх. Мартин Паскалев. Подмяната започна с обновяване на осветлението на бул. Славянски и продължава по улиците Димчо Стаев и Христо Ботев. Около 5 хил. лампи от стария тип ще бъдат заменени с LED светодиоди.

Подмяната на осветителните тела в широкия градски център на Стара Загора, включително и в периметъра на кв. Казански, ще доведе до икономия на електроенергия с около 30 на сто. Там, където има участъци, които често се компрометират или за тях има по-чести сигнали за аварии, те ще бъдат обследвани и съответно коригирани, допълни още зам.-кметът по строителството.

Припомняме, че община Стара Загора бе одобрена по процедурата Подкрепа за енергийно ефективни системи за улично осветление през юли 2024 г. Проектът е на стойност над 1,9 млн. лева, а срокът за изпълнение е до средата на 2025 г.

В края на миналата година беше подменено осветлението на спортните игрища в старозагорския парк Артилерийски.

 

Източник: bta.bg



За да предоставяме персонализирани данни, ние използваме "бисквитки" или подобни технологии. Натискайки бутона "Приемам" или сърфирайки из сайта ни, Вие се съгласявате да използваме данните Ви. View more
Приемам
Отказвам