Ролята на приемането на еврото върху българската индустрия ще проследи семинар в Стара Загора

Акцентът ще бъде върху успешните примери, добре дошъл е всеки, който търси нови икономически възможности, обявиха организаторите Бранд Медия България, АРИР – Стара Загора и Европа Директно – Стара Загора

 

 

Семинарът, озаглавен „Възможности за предприемачество в Стара Загора“, ще насърчи бизнес инициативата в нашата област, като предостави подробен преглед на наличното европейско финансиране и подкрепата за стартиращи и малки бизнеси. Това оповестиха авансово организаторите на бизнес форума: „Бранд Медия България“, Агенцията за регионално икономическо развитие в Стара Загора и Център „Европа Директно“ в Стара Загора.

Стартът на събитието е в 10.15 часа на 15 април 2025 г., вторник, в хотел Best Boutique в Стара Загора. Капацитетът на залата е силно ограничен, така че предварителната регистрация на този линк е задължителна, акцентират организаторите. Добре дошъл е всеки, който търси нови икономически възможности, както и настоящи, и бъдещи предприемачи. Специален фокус ще бъде поставен върху успешните примери и ролята на приемането на еврото върху развитието на българската индустрия.

Компании и предприятия могат да кандидатстват за 60 млн. лева европейски средства за пазарно предимство чрез въвеждането или разработването на зелени и цифрови решения и екоиновации, както и за над 100 млн. лева за дигитализация и въвеждане на технологии от областта на Индустрия 4.0. Това са само част от възможностите, които европейската политика на сближаване предоставя за развитие на бизнеса и които ще бъдат представени по време на събитието, уверяват организаторите.

Изключително полезна ще бъде дискусията относно ролята на въвеждането на еврото за развитие на предприемачеството. Тя ще се проведе с участието на Левон Хампарцумян, финансист и председател на Българския форум на бизнес лидерите, както и на Огнян Златев, бивш ръководител на Представителството на ЕК в Хърватия при въвеждането на единната европейска валута евро.

„Семинарът е задължителен за всеки, който се интересува от предприемачество, финансиране и потенциалното въздействие на еврото върху местния бизнес пейзаж. Регистрирайте се сега, за да осигурите мястото си и да получите ценни насоки, които могат да помогнат за развитието на вашия собствен бизнес“, апелират организаторите.

 

Акценти от програмата

09:45 – 10:15 Регистрация и кафе

10:15 – 10:30 Откриване

10:30 – 11:30 Сближаване и предприемачество в Стара Загора: търсене на средства и възможности

Представяне на наличните възможности за финансиране и подкрепа за предприятията с европейски средства и частен капитал. Дискусия за предприемаческия климат и възможностите за зелено предприемачество в Стара Загора.

11:30 – 11:45 Кафе пауза

11:45 – 12:15 Въвеждане на еврото: ползи за предприемачеството

Дискусия с участието на Левон Хампарцумян, банкер и Огнян Златев, ЕК.

12:15 – 13:15 ABC на предприемачеството

Развитие на бизнес и социалното предприемачество в Стара Загора: уроци и предизвикателства. С участието на: Мария Жекова, управител и съдружник в „Ате Пласт“ ООД, доц. д-р Косьо Стойчев, ръководител катедра „Регионална и политическа география“ към СУ „Св. Климент Охридски“, Георги Първанов, изп. директор на CTeam, Мария Гинева, изп.  директор на сдружение „Бъдеще за децата“ и др.

13:15 – 13:30 Закриване

13:30 – 14:30 Нетуъркинг обяд

 

За Бранд Медия България

„Бранд Медия България“ е медиен издател и организатор на събития, основан през 2013 г. в София. Компанията е издател на една от водещите икономически медии в България – Economic.bg, първата специализирана ESG платформа в България – ESGnews.bg, както и Kmeta.bg – портала на българските общини.

За АРИР – Стара Загора

Основната цел на АРИР – Стара Загора е да подпомага изграждането и прилагането на механизми за управление на процесите на успешната интеграция в Европейската общност на местните и регионални власти и бизнеса от региона чрез разработването на политики на регионално и местно ниво, насочени към устойчивото развитие на региона и стимулиране на икономическото му развитие.

За Европа Директно – Стара Загора

„Европа Директно – Стара Загора е член на мрежата ЕВРОПА ДИРЕКТНО в България, която от своя страна е част от група центрове EUROPE DIRECT, разположени в цяла Европа. Мрежата е създадена от ЕК, за да предоставя информация за институциите на ЕС, законите, политиките, програмите, възможностите за финансиране и правата на гражданите на ЕС.

 



За да предоставяме персонализирани данни, ние използваме "бисквитки" или подобни технологии. Натискайки бутона "Приемам" или сърфирайки из сайта ни, Вие се съгласявате да използваме данните Ви. View more
Приемам
Отказвам