Панаир на Доброто – Стара Загора: Благотворително събитие в подкрепа на мобилен пункт за кръводаряване
На 27 април 2025 г., в парк “Артилерийски”, гр. Стара Загора, ще се проведе благотворителното събитие „Панаир на Доброто – Стара Загора“. Инициативата обединява организации, клубове и общности с обща кауза – набиране на средства за закупуване на линейка – Мобилен пункт за кръводаряване „Аз вярвам и помагам“. Събитието ще се състои от 10:00 до 19:00 часа и ще предложи богата програма, насочена към съпричастност и подкрепа на доброволното кръводаряване.
Защо тази кауза е важна?
В България процентът на доброволните и безвъзмездни кръводарители остава твърде нисък – едва 22-23 на 1000 души население. Само 23% от дарената кръв се осигурява от доброволци, докато останалата част идва основно от близки на нуждаещите се.
Районният център по трансфузионна хематология (РЦТХ) – Стара Загора играе ключова роля в осигуряването на кръвни продукти за болниците в региона, като организира редовни кампании. Закупуването на мобилен пункт за кръводаряване ще даде възможност за по-голям достъп до кръводарители, разширяване на кампаниите и спасяване на повече животи.
Как можем да помогнем?
Организаторите отправят призив към бизнеса, институциите и гражданите да подкрепят инициативата чрез:
- Дарения – Всяка сума е от значение! 100% от събраните средства ще бъдат използвани за закупуване на линейката.
IBAN: BG54UBBS80021073353950
Титуляр: Фондация „ВИВО ОБЩНОСТ“
Основание: Дарение – линейка
- Дарение на стоки или услуги за включване в събитието.
- Популяризиране на каузата сред клиенти, партньори и общността.
Какво печелят дарителите?
- Корпоративна социална отговорност – Подкрепата за каузата повишава доверието към Вашата компания.
- Позитивен имидж – Организаторите ще популяризират всички дарители чрез комуникационните си канали.
- Екипен дух – Включването на служители в каузата насърчава единството и мотивацията.
Контакти за повече информация
За въпроси и допълнителни възможности за подкрепа, свържете се с:
Владимир Крумов, Директор на “Панаир на Доброто – Стара Загора”
Телефон: 0886626904
Е-поща: panairnadobroto@gmail.com
Диана Димова, Координатор фондонабиране, Фондация „Мисия Криле“
Телефон: 0897/653598
Е-поща: office@missionwings.bg
Мария Данева, Координатор фондонабиране, Сдружение „Самаряни“
Телефон: 0878/394224
Е-поща: mar4ela@samaritans.bg
Нека заедно направим тази кауза реалност! Заедно можем повече – заедно можем да спасим животи!
Източник: Инициативен комитет на събитието „Панаир на Доброто – Стара Загора“