От днес до 26 юли се приемат заявления за подпомагане в сектор “Пчеларство”

Държавен фонд “Земеделие” (ДФЗ) съобщи, че е разработил видеоклип с инструкции и ръководство за подаване на заявление за подпомагане по интервенциите в сектора на пчеларството в Системата за електрони услуги (СЕУ).

Видео указанията са публикувани в YouTube канала на ДФЗ, а ръководството е достъпно на интернет страницата на фонда. В него детайлно са описани подпомаганите интервенции и дейности, условията за допустимост, общи изисквания, финансова помощ и ред за подаване на заявление.

Публикувана е и заповед на министъра на земеделието и храните, съдържаща списък с разходите/активите, за които има определени референтни цени за финансовата 2023 г. Към датата на подаване на заявлението за подпомагане за включените в списъка разходи/активи, кандидатът представя една оферта. За всички останали разходи/активи, за които няма определени референтни цени, се представят три съпоставими оферти.

От ДФЗ припомнят, че от днес до 26 юли т.г. се приемат заявления по интервенциите в сектор “Пчеларство” за 2023 г.  Финансовият ресурс по тях за тази година е в размер на 10 091 365 лева.

Кандидатите по интервенциите в сектора на пчеларството подават документи за финансова подкрепа единствено чрез СЕУ с квалифициран електронен подпис (КЕП). През СЕУ ще се осъществява и цялата комуникация между администрацията и бенефициерите на ДФЗ.

Информация на БТА



За да предоставяме персонализирани данни, ние използваме "бисквитки" или подобни технологии. Натискайки бутона "Приемам" или сърфирайки из сайта ни, Вие се съгласявате да използваме данните Ви. View more
Приемам
Отказвам