Посещение на представители на бизнеса и НПО от Стара Загора в Технически университет – Габрово

Търговско-промишлена палата – Стара Загора организира посещение на представители на бизнеса и неправителствени организации в Технически университет – Габрово за запознаване с възможностите на университета и на техническия парк, изграден към университета по програма BG05M2OP001-1.002-0023, Център за компетентност Интелигентни мехатронни, eко – и енергоспестяващи системи и технологии, финансиран от Оперативна програма Наука и образование за интелигентен растеж.

В старозагорската група участваха: Олег Стоилов, председател и Красимира Соколова, зам.-председател на ТПП – Стара Загора, Славин Янакиев, изпълнителен директор на Прогрес АД, Юлиян Стръмски, прокурист на Хранинвест – Хранмашкомплект АД, Благовеста Шинева, управител на Център за изпитване и европейска сертификация, Огнян Тодоров, управител на Технопол инженеринг ООД, Начо Начев, директор на Професионална гимназия по електроника Джон Атанасов, Даниела Димитрова, председател на Обществен дарителски фонд Стара Загора и експерти от фирмите.

От страна на Технически университет – Габрово в срещата участваха: ректорът на университета проф. Илия Железаров, зам.-ректорите по учебна дейност проф. Анатолий Александров и по Научноизследователската работа доц. Пламен Цанков, ръководителят на Технологичния парк на Технически университет – Габрово проф. Райчо Иларионов и ръководители на лаборатории.
Гостите се запознаха с възможностите на лабораториите на първия извънстоличен техпарк, оборудвани с най-съвременна техника и насочени към съдействие за решаване на технико-технологичните проблеми на бизнеса. След това в професионална дискусия се набелязаха множество сфери от взаимен интерес, включително в сектора на професионалното образование, развитието на които се очаква да доведе до устойчиви ползотворни партньорства. В тях могат да се включат всички желаещи фирми и организации. Особено перспективно е партньорството на Технически университет – Габрово с Европейски цифров иновационен хъб Загоре, който наскоро получи европейска оторизация. Технически университет – Габрово съучредител на регистрирания в Стара Заора Клъстер Технологии за чиста околна среда.

Срещите и ползотворното сътрудничество със сигурност ще съдейства за решаване на предизвикателствата пред старозагорската индустрия.
С възможностите на Технологичния парк към Технически университет – Габрово можете да се запознаете тук.

Ако желаете да установите контакти с Технически университет – Габрово, можете да се свържете с тях на посочените контакти, или чрез Търговско-промишлена палата – Стара Загора.



За да предоставяме персонализирани данни, ние използваме "бисквитки" или подобни технологии. Натискайки бутона "Приемам" или сърфирайки из сайта ни, Вие се съгласявате да използваме данните Ви. View more
Приемам
Отказвам