VII Областна панорама на професионалното образование и кариерното ориентиране – Стара Загора, 23-24 април

професионално образованиеОбщина Стара Загора и Регионалното управление на образованието в Стара Загора, в партньорство с Търговско-промишлена палата – Стара Загора и Клуб на работодателя Стара Загора, организират VII Областна панорама на професионалното образование и кариерното ориентиране 2019, адресирана към всички кандидат-гимназисти, техните родители и представители на бизнеса. Тя ще се проведе в периода 23 – 24 април 2019 г. в Стара Загора. 

За първи път тази година Панорамата ще се проведе паралелно в няколко общински центове на област Стара Загора и ще бъде с продължителност два дни. Това ще я доближи до учебните заведения, бизнеса и гражданите. Друга новост е провеждане на изложението на професионалните гимназии и партниращите им фирми в Стара Загора и на още няколко места на открито, което ще даде възможност да бъде посетено от много повече граждани. В кръглата маса, която ще се проведе във втория ден на Панорамата, ще участват представители на всички професионалните гимназии от областта, на бизнеса, на институциите, имащи отношение към образованието и други гости. На нея ще се обсъждат актуални въпроси на образованието, а обобщените предложения и становища ще бъдат насочени към съответните институции. 

Панорамата има за цел да подпомогне младите хора да направят своя информиран избор на професии и специалности, съобразени с нуждите на пазара на труда в региона. 

Професионални гимназии от градовете Стара Загора, Казанлък, Чирпан, Раднево, Мъглиж, Гълъбово, Павел баня, Гурково и Николаево ще имат възможност да представят своите учебни заведения чрез презентации, изделия от практическото обучение, действащи макети, модели и рекламни материали. За четвърта поредна година на Панорамата ще бъде представен и бизнесът от регион Стара Загора, където учениците от професионалните гимназии ще имат възможност да се обучават практически, вкл. чрез дуално обучение, а след като завършат средното си образование, ще могат да започнат трудовата си кариера. 

Проблемът с качеството на човешките ресурси е оценен от бизнеса като най-важен за фирменото развитие към момента. Затова ТПП – Стара Загора работи активно за неговото разрешаване, чрез съдействие за осъществяване на по-тясна връзка бизнес – образование. Тази Панорама е чудесна възможност за представяне на фирмите от региона пред ученици и родители като добър избор за тяхната бъдеща трудова реализация.

За това се обръщаме към ръководителите на заинтересованите предприятия с призив:

1. Да се представите в изложението на Панорамата на 23-24 април на посочените места в различните градове на щанда на партньорската си професионална гимназия, с информационни материали, вкл. с презентатор. Да присъствате на тържественото откриване на Панорамата, което ще бъде на 23 април от 10:30 ч. на обявените места.  

2. Да участвате в Кръглата маса, която ще се проведе в Стара Загора на 24 април, от 10 ч. в зала Славейков  на Община Стара Загора, да поставите вашите въпроси и да участвате в дискусията.  

Само с активни общи усилия бихме могли да променим в положителен аспект развитието на професионалното образование!

За допълнителна информация, заявки и координация на участието ви в Панорамата можете да се обръщате с обратен имейл или на телефоните на Палатата към Светослава Павлова – 042 626297, 0888 718677.



За да предоставяме персонализирани данни, ние използваме "бисквитки" или подобни технологии. Натискайки бутона "Приемам" или сърфирайки из сайта ни, Вие се съгласявате да използваме данните Ви. View more
Приемам
Отказвам