НАП регистира електронните магазини

електронни магазиниТърговците, които извършват продажби чрез интернет, като използват собствени, наети електронни магазини или публично достъпни онлайн платформи за търговия, са длъжни да подадат информация за това пред Националната агенция за приходите до 29 март 2019 година. Изискването е валидно за лицата, които и в момента осъществяват е-търговия, а търговците, които занапред ще използват електронен магазин, трябва да изпратят данни за сайта си преди да стартират дейността си.
Подаването на информация става само по електронен път чрез портала за е-услуги на НАП, като е необходим електронен подпис. Изискването важи за физически и юридически лица, които извършват продажби по интернет по занятие, т.е. не засяга гражданите, които инцидентно са продали свои лични вещи, допълват от приходната агенция.
Електронната услуга работи от 28.12.2018 г. като информация за първите електронни магазини вече е декларирана.

Допълнителна информация за изискванията към е-търговците може да се получи на телефона на Информационния център на НАП 0700 18 700.

 ecommerce 2140603 1920



За да предоставяме персонализирани данни, ние използваме "бисквитки" или подобни технологии. Натискайки бутона "Приемам" или сърфирайки из сайта ни, Вие се съгласявате да използваме данните Ви. View more
Приемам
Отказвам