Арт панаир за децата организират в Стара Загора

1панаир за деца minНад 30 културно-образователни инициативи за деца включва тазгодишното издание на Детски панаир в Стара Загора. Той ще се проведе на 30 юни и 1 юли в Парк 5-ти октомври (Градската градина). Инициативата се реализира от Фондация Изиарт, благодарение на подкрепата на Община Стара Загора.
Работилниците ще се провеждат в двата дни от уикенда между 10.00 ч. и 18.00 ч, както в градската градина, в Регионален исторически музей, в Художествена галерия (само събота), където ще има специални игри за посетителите.
За децата, които се интересуват от изкуство, са предвидени десетки работилници по стъклопис, архитектура, пясъчни рисунки, плъсти, грънчарство и др.
Музикалното ателие тази година ще е посветено на цигулката и всеки посетител ще разбере как се свири на цигулка и да опита сам.В рамките на събитието ще бъде изграден кът, посветен на българското изкуство с ателие по калиграфия, на което ще се пише с глаголица и ателие с мозайки от Стара Загора.
За най-любопитните ще има и хармонограф – устройство за рисуване, използващо махала за създаването на геометрични изображения.
По традиция ще бъде показан и истински противопожарен автомобил, на който малчуганите ще могат да се качат и да усетят вълнението, като влязат в ролята на истински пожарникари.


За да предоставяме персонализирани данни, ние използваме "бисквитки" или подобни технологии. Натискайки бутона "Приемам" или сърфирайки из сайта ни, Вие се съгласявате да използваме данните Ви. View more
Приемам
Отказвам