- 20.06.2017
- Posted by: admin
- Category: News
No Comments

На 22 юни представители на дипломатическия корпус в България ще посетят Стара Загора, информират от пресцентъра на общината. Кметът на Стара Загора Живко Тодоров и областният управител Гергана Микова ще посрещнат делегацията в Регионалния исторически музей в 10:30 ч.Гостите ще разгледат музея, Античния форумен комплекс Августа Траяна и Музея Неолитни жилища, където ще направят дегустация на хляб, замесен с лимец от Богдан Богданов – включен в Представителната национална листа на пилотната програма на ЮНЕСКО Живи човешки съкровища – България – 2010.
Те ще посетят и комплекса за занимания Аул Бага-Тур, където ще се проведатдемонстрации на прабългарска школа Бага-Тур и дегустация на традиционна местна кухня, приготвена от НЧ Димитър Наумов 1908, с.Преславен .