- 06.02.2017
- Posted by: admin
- Category: News
No Comments

Камион с повдигаща се работна платформа/автовишка/ и с висока проходимост, за работа в условията на открит добив на въглища, влезе в експлоатация в началото на годината в Мини Марица-изток.
Автовишката ще се използва от Електроснабдителен район Марица-изток в трите рудника на дружеството при експлоатацията и ремонта на електропреносна мрежа от 110 kV, при поддръжката на електропроводи от 6 и 20 kV, както и за извършването на височинни ремонти на тежкото минно оборудване. Електронергийното стопанство на Мини Марица-изток се състои от 21 електропровода 110 kv с обща дължина 175,740 км.
Максималната работна височина на автовишката е 40 метра, а максималният страничен досег – 30 метрас ъгъл на въртене 360 градуса. Машината е допълнително осигурена за по-добра стабилност за работа в условията на открит въгледобив.
Автовишката е последната доставка по инвестиционната програма на Мини Марица-изток за 2016 година за подмяна на спомагателната техника.