- 08.11.2015
- Posted by: admin
- Category: News
No Comments


акад. Стефан Воденичаров, на ръководителя на Националната академична мрежа – БАН чл. кор. проф. Димитър Димитров и на Община Казанлък. Очакваме сериозен анализ за община Казанлък, какви са новите възможности и посоки за нейното развитие, които да я направят още по-стабилна, каза още Галина Стоянова. По думите й област Стара Загора е една динамично развиваща се област, но в анализите за областта община Казанлък не е представена достатъчно задълбочено, затова очакванията от този форум са именно в посока изготвяне на сериозен анализ за социално-икономическото развитие на община Казанлък.
Модератор на форума бе инж. Владимир Чучумишев, координатор на РАЦ-Казанлък. Участниците изслушаха 13 доклада от представители на науката, бизнеса и образованието в страната и региона, последвани от дискусии по различни проблеми.
В конференцията участие взеха акад. Петър Кендеров, акад. Ячко Иванов, акад. Васил Сгурев, проф. Гарабед Минасян, Община Казанлък, инж. Янко Запрянов от Арсенал АД, инж. Благовеста Шинева от Центъра за изпитване и европейска сертификация, инж. Бальо Динев от Давид Холдинг, професионални гимназии в Казанлък, представители на културни институти от града и региона.
Научната конференция се организира с партньорството на НПМ Шипка-Бузлуджа, Исторически музей Искра, Общинска библиотека Искра, Търговско-промишлените палати в Казанлък и Стара Загора, както и фирмите Арсенал АД, Давид холдинг и други.
В събота форумът продължи с двустранни срещи между представители на фирми, организации и общини от област Стара Загора и представители на научни институти от БАН, от област Стара Загора и от други региони. Проведоха се и две кръгли маси на тема: Културният туризъм – предпоставка за развитие и популяризиране на Казанлъшката долина и Научни разработки в индустрията.
Пред гостите на форума бяха представени културно-историческите и туристически забележителности на Казанлък.