- 28.10.2015
- Posted by: admin
- Category: News
No Comments

Изминаха две успешни години от старта на един уникален за България проект – електронната платформа Моята еОбщина. Началото започна с подкрепата и доверието на г-н Живко Тодоров – кмет на Община Стара Загора и г-жа Павлина Делчева – обществен посредник за територията на Стара Загора и продължи с присъединяването на ВиК – Стара Загора, Районен съд – Стара Загора, енергоразпределителното дружество EVN. За тези две години, екипът разработил платформата, констатира повишаване на ефективната гражданска активност и желанието за участие и контрол върху управлението на града ни. Безспорно, улесненият публичен достъп до информация – по всяко време и от всяко място, предоставен от платформата Моята еОбщина, позволява на гражданите да получават бърза и адекватна реакция на проблемите, свързани с градската среда, както и възможност за пряк контрол върху действията на присъединените институциите и дружества. До този момент публикациите са общо 1480, кат от тях 469 са въпроси 769 – сигнали и 242 предложеня. 37 744 уникални посещения регистрира платформата, като най-активни са потребителите на възраст между 25 и 34 години.
Платформата е предоставена за свободно ползване на гражданите и на всички свързани институции и изцяло разработена с ресурси на СНЦ Моята еОбщина.
Благодарим на всички старозагорци и гости на града за активната им гражданска позиция и стремеж към прозрачност и ангажираност с проблемите на града ни.
Благодарим и на медиите, затова че ни помагате да достигнем до повече наши съграждани и заедно да работим за една успешна и красива Стара Загора.