- 25.09.2015
- Posted by: admin
- Category: News


Снимки за спомен с грим, перуки, театрални костюми и аксесоари ще запазят спомена от Нощта на изкуствата в Операта.
САМО в Нощта на изкуствата в Операта на 25 септември посетителите ще могат да получат талон, заверен със специален печат, който им дава право да закупят билет за избрана от тях постановка на Старозагорската опера от афиша на театъра за ЦЕЛИЯ сезон 2015/2016 на цена от 5 лева.
25 септември /петък/
НОЩ НА ИЗКУСТВАТА В ОПЕРАТА
ПРОГРАМА /по часове/
18.00 – 18.30 ч. – Генерална репетиция – Трубадур опера от Джузепе Верди
18.30 – 19.00 ч. – Популярни арии и дуети от опери със солистите на Държавна опера-Стара Загора. Водещ Яница Нешева, участват Александър Крунев, Георги Динев, Яница Нешева и др.
19.00- 19.30 ч. – Балетът на Държавна опера-Стара Загора танцува за вас. Водещ Анелия Димитрова – най-новият член на балетната трупа. Фрагменти от най-новия спектакъл на Балета на Старозагорската опера Безвремие
19.30 – 20.00 ч. – Класически концерт на възпитаници на НУМСИ Христина Морфова, на рояла Полина Влахова
20.00 – 21.00 ч. – Уъркшоп със Златна Михайлова /сценограф/ на тема „Нов живот за старите афиши, програми и транспаранти на опера”.
Как представя себе си самата Златна?
Завършила съм НБУ, специалност сценография през 2009 и оттогава приключенствам между София, Хамбург и Стара Загора. Работила съм по няколко пиеси в ДТ Гео Милев – Стара Загора, астистирала съм на френски режисьор в Национална софийска опера, изработвала съм съм шантави реквизити за мюзикъли в Хамбург, правила съм костюми за оперно-театрална яхта в Сицилия. Имам зад гърба си редица нестандартни, разнолики, интересни свободни проекти. Последният ми собствен проект беше Изложба – инсталация Международен пътеводител на екстремния свободен театър, показана в САМСИ (Софийски Арсенал – музей на съвременното изкуство) 7-18.11.2012 година, в рамките на АСТ – фестивал на свободния театър, където аз бях куратор, изследовател-пътешественик /2013 г./
Добавяме само – Златна е родена и израснала в Стара Загора, един от Кметовете на Млада Загора в недалечното минало. През октоври 2014 година Златна Михайлова бе сценограф на българо-немския спектакъл Пепеляшки ООД /Театрален наръчник за (разочаровани) принцеси на три езика /, създаден от Организация за съвременно алтернативно изкуство и култура 36 маймуни и ТАРТпродъкшън – Щутгарт. Спектакълът бе преставен в зала Underground на ТР Сфумато и в Щутгарт, Германия. Финансиран е от Столична програма Култура на Столична община за 2014 г., Национален фонд култура, LaFT Baden Wurttenberg e.V. с фонд на Министерството на науката, изследванията и изкуството Баден-Вюртемберг и се осъществява в партньорство с Театрална работилница Сфумато и OST- Свободната сцена в депото, Щутгарт.
21.00 – 21.30 ч. – Балетът кани на танц – уроци по валс във фоайето на Операта с водещ Анелия Димитрова.
21.30 – 22.00 ч. – Да открием Фантома на операта – забавна игра с Детско-юношеска школа за опера и балет при Операта. В програмата са включени танците
1.Роботи’ – танц – муз. Николай Цолов
2.”Молба към слънцето” – песен – муз. Маргарита Шоселова, текст мая Дългъчева, аранж. Николай Цолов
3.”Африка” – танц и песен – танца е емблематичен за групата, носител на няколко медала за оригинална хореография, 3 златни медала за изпълнение на пестижни международни конкурси
4. “Over the rainbow'” – песен от “Магьосникът от Оз”
5. “Илюзия в бяло’ – най-новия танц на групата (не е много изработен и се чудя дали да го пусна)
22.30 – 00.00 – Мултимедийни прожекции от най-добрите спектакли на Държавна опера-Стара Загора
Още:
Само от 19.00 до 22.00 ч. – Костюми от емблематични постановки на Операта ще могат да бъдат пробвани по избор на посетителите. Предлагаме снимки за спомен.
Фоайе Опера – изложба „Парченца балет” на Калина Борисова, фотограф
Вход свободен!