- 10.08.2015
- Posted by: admin
- Category: News

Кандидатурите на досегашни кметове, управлявали успешно общини по три, четири мандата издигат отново организации на БСП в Старозагорско. За пети мандат ще се бори сегашният кмет на община Опан Минчо Чавдаров. Кандидатурата ме бе издигната отново от делегатите на Общинската конференция на БСП. Ефективното използване на техническата и социалната инфраструктура, управлението на проекти, развитие на местните партньорства, са сред приоритетите на кандидат-кмета за пети мандат.
За четвърти мандат влиза в изборната битка и кметът на община Гурково Стоян Бонев. Кандидатурата му бе гласувана единодушно от социалистите там. По думите им Бонев е променил значително облика на подбалканския град през последните години и си е заслужил номинацията. Хората му вярват, защото води отговорна политика и знаят, че той ще реализира инвестиционните намерения, с които ще се подобри общинската инфраструктура и икономика, коментираха социалисти.
Николай Терзиев пък е кандидатът за кмет на социалистите в Казанлък. 39-годишният Терзиев е трети мандат кмет на село Шейново и председател на общинската организация на БСП, е спечелил вота на социалистите пред независимата кандидатура на банкера Стефан Манчоров. Терзиев ще води и листата за съветници в Града на розите.