Проектът VALKYRIE на български отбор е победител в категорията “Най-добро използване на хардуер“ в NASA Space Apps Challenge – 2015

Ekip Rain of Fire13 702 участници от 135 града в света, участваха в категорията, с 949 проекта, разработени за 48 часа. Българският проект VALKYRIE е оценен и класиран от НАСА за глобален финалист и най-добър проект за “Най-добро използване на хардуер“ за 2015 г. В екипа на проекта участват Мартин Куванджиев, Петър Лазаров, Борислав Филипов, Филип Янков, Евгени Събев, Кристина Илиева, Теодора Малашевска, Мирослав Добрев, Константин Жлебинков, Георги Велев, Виолета Кънева. Valkyrie е иновативен продукт (умна ръкавица), който е създаден да промени начина, по който хората общуват със заобикалящата среда.
Вижте тук най-добрите проекти в света, чиито екипи ще имат възможността на 2  септември да присъстват на изстрелването на Falcon 9 SpaceX Crew от Кейп Канаверал във Флорида, който ще достави жизненоважни запаси на международната космическа станция.
България участва за трета поредна година в международното състезание, представена от 108 участници от София и Бургас с 31 проекта.
След първия кръг НАСА определи най-добрите 30 проекта, от които 3 български. Сред най-добрите пет проекта в света са CONCEPT RAIN-OF-FIRE от София в категорията „Най-добра мисия“ и проектът VALKYRIE също от София в категорията “Най-добро използване на хардуер“. В категорията „Изборът на публиката“ проектът ROBO-FABRIC от Бургас бе избран сред 15-те най-добри в света.
Международното състезание NASA Space Apps Challenge е насочено към разработване на технологични решения с отворен код за подобряването на живота на Земята и Космоса. Участници са разработчици на софтуер, дизайнери, представители на научните среди, предприемачи и ентусиасти. У нас домакини на конкурса бяха София (Betahaus) и Бургас (Бургаски свободен унивиреситет), с партньорството на Булсатком.
Повече за участието на България в състезанието:
България се включва в Space Apps Challenge за първи път през 2013 г., когато постиженията на нашите екипи са впечатляващи. Регистрирани са 142 участници, а проектите са 24. На световните финали през същата година българското решение ChicksBook е класирано сред глобалните шест финалисти от 770 разработени проекта, а проектът GhOST е сред най-добрите шест финалисти в категорията Best Mission Concept.
През 2014 г. на глобалните финали българският проект Leaf Zone е класиран от НАСА сред най-добрите пет проекта в света в категорията Best Use of Data.
Актуална информация за състезанието:
 За повече информация: Милена Крумова, mkrumova.phd@gmail.com


За да предоставяме персонализирани данни, ние използваме "бисквитки" или подобни технологии. Натискайки бутона "Приемам" или сърфирайки из сайта ни, Вие се съгласявате да използваме данните Ви. View more
Приемам
Отказвам