Проектът България – оздравителен център на Европа може да донесе на страната ни 20 млрд. евро

Проект България – оздравителен център на Европа донесе 20 млрд. евроОт 9 до 12 октомври страната ни ще бъде домакин на престижната Световна конференция за водата под надслов Физика, химия и биология на водата. Това съобщи за БТА руският учен Евгений Германов, генерален директор на фондация ДСТ, която е основен организатор на форума.

Според Германов, страната ни е избрана за домакин на това престижно събитие не само заради природата и богатството на минерални извори, а и защото България е средище за реализация на проекта България – оздравителен център на Европа заради уникалните природни дадености които имаме от хилядолетия и които не използваме ефективно и в пълния им капацитет.

На конференцията са поканени над 150 световни учени, като сред тях ще бъдат нобеловият лауреат проф. Люк Монтание, откривател на вируса на СПИН. Конференцията ще бъде председателствана от проф. Джералд Полак, учен от Вашингтонския университет и Изпълнителен директор на института за рискови изследвания. Този институт е създаден от Бил и Мелинда Гейтс с бюджет от 10 милиарда долара. Полак е учредител и главен редактор на световноизвестното научно списание Вода и лично отговаря за селекцията на докладите за форума в България.

Как проектът България – оздравителен център на Европа може да привлече в българските хотели около 25 млн. чужди туристи годишно?

Проектът България – оздравителен център на Европа, се състои от две части и би могъл да привлече потенциално в българските хотели около 25 милиона чужди турист, прогнозира пред БТА проф. Живко Желев, който е съорганизатор на проявата. Според проф. Желев използването на интернет технологиите и уникалното съчетание на природа и минерални извори у нас – са основата, на която може да стъпи бъдещият проект. У нас има изключителен климат, над 400 минерални извора, огромно количество хотели, инфраструктура, които обаче не се използват ефективно.

Според учения, у нас се използва около 20 на сто от онова, което природата ни е дала. През юни-септември почивката у нас е концентрирана по морето, а през декември-март е ски туризъм. Средната запълняемост на хотелите у нас е сред най-ниските в Европа – 18-20 на сто, коментира Желев. А потенциалните възможности на България да приема туристи целогодишно, при това без допълнителни инвестиции за развитието на инфраструктура и хотели, е около 25 милиона души при сегашен приток около 5-6 милиона.

Обемът на използване на минералната вода у нас е по-малко от 5 на сто от дебита на минералните извори. Годишно у нас се губят около 150 милиона тона минерална вода или по 5000 литра в секунда, смята ученият.

Целта на проекта е да се съчетаят интернет технологиите и природните дадености на страната ни и да се стимулират милиони потребители на Интернет да пътуват до България. Разработен е информационен портал, с помощта на който милиони потребители по света могат да се запознаят с българските минерални извори и болестите, които лекуват те. Направен е и списък на услугите, които чрез информационния портал могат да бъдат предоставени на туристите, решили да пътуват до България за лечение.

Крайната цел на проекта е България да се превърне в световен център и научен лидер за изследването на водата, като тук се концентрират усилията и изследванията на над 2000 учени по света, които работят по тази тематика.

Втората част на проекта България – оздравителен център на Европа, включва и нова технология

Втората част на проекта България – оздравителен център на Европа, включва и новата технология IC Medicals, според която водата може да бъде използвана за информационни копия на лекарствени средства. Това е съвсем нова, ефективна, нехимична форма на лекарствени препарати, без странични ефекти и противопоказания, коментира Евгений Германов, ръководител на фонда ДСТ финансиращ проучването, който освен в Москва, има филиали в Прага, Берлин и София.

Международен екип от учени, лекари и мениджъри в продължение на 5 години работи по тази нова технология, с помощта на която паметта на водата може да пренесе информационно копие от един временен носител – до друг временен носител, независимо от разстоянието на което се намират. Количеството памет или как се осъществява запаметяването на различните вибрации на водата, са измерени и изобретени от българският професор Антон Антонов. Ето защо проектът е реален и осъществим, категоричен е Живко Желев. Според него технологията IC Medicals може да осигури достъпна възможност на всеки човек да използва нови средства за защита на организма без химическа формула и фармацевтични продукти. Цялата комуникация и документация по този проект ще бъдат защитени с друго българско изобретение – шифриране и маркиране на комуникациите, отново с автор проф. Желев.

В България има минерални извори, чиято вода много добре възприема информационните копия на лекарствените средства и новата технология IC Medicals вече активно се развива и тук, увери руският учен. Необходима е обаче много по-голяма информационна кампания, за да стигнат тези нововъведения до по-широк кръг от хора както в България, така и по света, смята ученият. (НП)



За да предоставяме персонализирани данни, ние използваме "бисквитки" или подобни технологии. Натискайки бутона "Приемам" или сърфирайки из сайта ни, Вие се съгласявате да използваме данните Ви. View more
Приемам
Отказвам