Премиерът предлага 8% намаление на тока (видео)

преиерът 8% намаление на токаПремиерът Бойко Борисов обяви на пресконференция, че ще бъде предложено на ДКЕВР цената на тока да бъде намалена с 8% от 1 март, но категорично се обяви срещу приватизацията на електроразпределителните дружества.

И трите ЕРП-та са глобени, а в рамките на днешния ден ще се отнеме лиценза на ЧЕЗ. Тъй като, когато дойдохме на власт, направихме проверка, глобихме ги с по 1 млн. лева, дадохме им време да поправят грешките си. Проверката излезе на 8 февруари, т.е. ние сме възложили проверките много преди да се заговори за протести. И благодарение на тези проверки в рамките на деня ще бъде отнет лиценза на ЧЕЗ, съобщи още Борисов, цитиран от БНТ.

50% от квотата на ГЕРБ в ръководството на ДКЕВР, което предстои да бъде избрано, премиерът предлага да е от гражданските организации.



За да предоставяме персонализирани данни, ние използваме "бисквитки" или подобни технологии. Натискайки бутона "Приемам" или сърфирайки из сайта ни, Вие се съгласявате да използваме данните Ви. View more
Приемам
Отказвам