Кадер Абдола ще представи романа си Къщата на джамията в Стара Загора

Къщата на джамията

Кадер Абдола ще гостува на България от 23 до 27 април и ще представи романа си Къщата на джамията в Стара Загора на 27 април 2012 (петък), от 18:30 часа, в Регионална библиотека Захарий Княжески. Кадер Абдола е явление в съвременната холандска литература.

В своя магнум опус той разказва съвременната история на Иран по необикновен начин чрез съдбата на едно влиятелно семейство, обитаващо разкошната къща, която управлява градската джамия в Сенеджан от осем столетия. Къщата на джамията е многопластов разказ за богатството на иранската култура, сърцето на исляма и границите на човешката издържливост, съобщиха от ИК Жанет 45.

Номинирана за Любимата холандска книга на всички времена (второ място). Над 300 000 екземпляра са продадени в Холандия. Преведена е на 25 езика.

Защо?
Написах тази книга за Европа. В нея става дума за изкуство, за религия, за секс, за влиянието на радиото и телевизията. Отдръпвам завесата и показвам исляма като начин на живот. Видяното ще ви просветли. В Къщата на джамията съм вградил и стихове от Корана. Духът на Корана като книга – не като религиозно указание – е изключително важен за мен. Исках да разбуля кроткия, домашен ислям, не радикализирания ислям, казва Кадер Абдола.



За да предоставяме персонализирани данни, ние използваме "бисквитки" или подобни технологии. Натискайки бутона "Приемам" или сърфирайки из сайта ни, Вие се съгласявате да използваме данните Ви. View more
Приемам
Отказвам