Военното летище в Стара Загора вече не било нужно на армията

Военното летище край Стара Загора е загубило значението си за Българските военновъздушни сили. Това отговори на журналистическо питане зам.-министърът на отбраната Валентин Радев във връзка с бъдещето на летището. На същото мнение бе и началникът на отбраната генерал Симеон Симеонов.

Имоти, остаряла техника и вече негодни боеприпаси за повече от над 40 милиона лева са разпродадени от началото на годината, уточни още зам.-министър Радев. Той е оптимист, че скоро ще бъде достигнат прагът от 52 млн. лв., които отбранителното ведомство трябва да внесе в републиканския бюджет, пише вестник Старозагорски новини.

Радев информира още, че в страната има 96 мобилни групи. Те са в готовност за действия при подпомагане на населението при бедствия и аварии и са базирани там, където има военни поделения. Сформираните групи участват при потушаване на пожари, оказват помощ по време на земетресения и действат при обезвреждане на боеприпаси на територията на страната. За тях са осигурени 2 милиона лева.



За да предоставяме персонализирани данни, ние използваме "бисквитки" или подобни технологии. Натискайки бутона "Приемам" или сърфирайки из сайта ни, Вие се съгласявате да използваме данните Ви. View more
Приемам
Отказвам