Ейч Вижън проучва условията на пазара на труда в Южна България

проучване анкета

Какви са условията на пазара на труда в Южна България? Има ли криза на кадри на определени ключови позиции (експерти и мениджъри)? Какви са нивата на възнаграждение? Кражбата на кадри ли е най-надеждната техника за ключови позиции? Това са само част от въпросите, на които цели да отговори проучването на консултантската компания Ейч Вижън за човешките ресурси в организации локализирани в Южна България.

Пилотното проучване се осъществява в партньорството на Търговско-промишлена палата – Стара Загора и Българска стопанска камара.

Целта е да се направи задълбочен обективен анализ на пазара на кадри – какво е настоящото състояние, какви са тенденциите и какви са очакванията на мениджъри занимаващи се човешки ресурси.

Информацията за практиките на конкурентите, резултатите, оценките и изводите ще бъдат полезни за мениджърите от всички нива – както за определящите стратегията на управление (т. нар. стратегически мениджмънт), така и за прилагащите я (мениджъри на средно ниво).

Инициативата на консултантската компания предоставя възможността безплатно, срещу няколко минути отделено време, да се попълни онлайн въпросника. Всеки участник в анкетата ще получи подробния анализ на резултатите. Поради ексклузивността си, те няма да бъдат разпространявани в интернет, а ще бъдат предоставени на твърд носител (хартия или CD), единствено на участниците в изследването.

Проучване анкета h-vision Добрите работодателски практики в Южна България - пилотно проучване на Ейч Вижън в партньорство с Търговско-промишлена палата – Стара ЗагораПри други обстоятелствата, резултатите от подобно изследване биха коствали на заинтересованите от тях компании значителна инвестиция на времеви, технологичен, човешки, а може би в най-голяма степен и финансов ресурс.

Резултатите от проучването, което имаме амбицията да се превърнат в редовно годишно проучване, ще бъдат полезни на мениджърите взимащи решения за политиките и развитието на човешките ресурси в компаниите участващи в него.

Очаквани резултати:

  • Адекватно и информирано планиране на човешките ресурси за участниците в изследването.
  • Възможност за сравнение между политиките за човешки ресурси на представляваната организация и конкурентите й (при необходимост).
  • Корекция в политиката за човешките ресурси в компаниите от Южна България.
  • Анализ на пазарните нива на възнагражденията в региона.
  • Намаляване на текучествата.
  • Подкрепата и съдействието на партньорите ще осигури гласност на специфичните потребности в Южна България по направлението човешки ресурси.

Търговско-промишлена палата – Стара Загора се обръща към посетителите на сайта с молба да се включат в анкетата за проучване на работодателските практики.



За да предоставяме персонализирани данни, ние използваме "бисквитки" или подобни технологии. Натискайки бутона "Приемам" или сърфирайки из сайта ни, Вие се съгласявате да използваме данните Ви. View more
Приемам
Отказвам