- 12.02.2010
- Posted by: admin
- Category: News
На 15 февруари започва монтирането на медальона на паметника на Васил Левски в Стара Загора, който бе откраднат миналата година. След издирването, което не приключи без резултат, и след нереализирани граждански идеи за набиране на средства, Община Стара Загора пое финансов ангажимент за възстановяването на медальона, съобщиха от пресцентъра на общината.
Той е месингова плочка с тегло около 55 кг, в диаметър 60 см и изобразява печата на Българския революционен комитет. Изработен е от автора на паметника Любомир Петров, който ще ръководи поставянето му обратно в дните в навечерието на 19 февруари, когато цялата страна ще отбележи 137 години от гибелта на Апостола на свободата.
В Стара Загора тържественият ритуал ще се състои в 11 часа. Пред паметника на Васил Левски ще бъдат поднесени венци и цветя. Организатори са Община Стара Загора, Военен гарнизом и Общински комитет Васил Левски.